Oriental Beauty (Ball shape) | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Oriental Beauty (Ball shape)

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: květen 2022

Popis čaje: Tento čaj pochází ze severní části ostrova Taiwan. Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko městečka Beipu. Nadmořská výška plantáží je okolo 500 metrů. Oproti klasické Orientální krásce je tento čaj rolován do pravidelných kuliček. Tak, jak jsme zvyklí u většiny taiwanských oolongů (Upozornění. Obrázek pod článkem je klasické Orientální krásky).

Jedná se o lehce oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 30%.

Barva nálevu je jantarová až zlatá. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (zralé ovoce). Dozvuk je střední, sladce medový. Oproti čaji OB je tento čaj jemnější.

Charakteristika čaje: Jedná se o vyjímečně dobrý čaj, který je znám zejména pro svoji přirozenou a charakteristickou chuť. Ta bývá  hladká, medová a plná. Typická je i barva nálevu tohoto čaje. Ta bývá jantarově hnědá.

Pro tento čaj se používá spousta názvů. Mezi nejznámější patří Oriental Beauty, Bai Hao oolong, Orientální kráska, Kráska z východu, Dong Fang Mei Ren. Oblast pěstování tohoto čaje je velká. Zahrnuje oblasti v okolí měst Hsinchu, Beipu, Ermei, Taoyuan a Miaoli. Na mnoha místech Taiwanu, ale i v zahraničí se vyrábí velké množství napodobenin tohoto čaje.

Tento čaj vzniká tak, že je nejdříve nakousán drobným hmyzem zvaným Jacobiasca Formosana. Po tomto nakousání začíná list oxidovat přímo na čajovém keři. Nakousání lístku má za následek, že po  zpracování získává čaj velmi příjemnou sladkost po medu.

Pokud farmář chce mít jistotu toho, že na jeho čajové keře přiletí tento hmyz, nesmí používat žádné pesticidy.

Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

UPOZORNĚNÍ: V loňském roce (2021) jsme tento čaj obdrželi jako výrazně oxidován, kdy byla oxidace okolo 70-80%. Barva nálevu byla rovněž tmavší. Chuť byla výrazná, medová, se stopy zralého ovoce. Očekávali jsme, že i letos obdržíme stejný čaj. Farmář nám ale zaslal variantu, kdy je tento čaj světlejší, kdy i chuť je velmi jemná (medová). Čaj se hodí zejména na přípravu macerátem za studena. Při této přípravě se v chuti projeví velmi příjemné citrusové tóny. Jak si připravit tento čaj macerátem se dozvíte kliknutím ZDE. Pokud si tento čaj budete chtít zakoupit, doporučujeme nákup nejdříve čajového vzorku. I když byla cena za tento čaj vyšší, nabízíme tuto variantu daného čaje za výhodnější, nižší cenu. MOMENTÁLNĚ SI TENTO ČAJ MŮŽETE ZAKOUPIT V 50 GRAMOVÉM BALENÍ ZA 250 KČ (PŮVODNÍ CENA 605 KČ), NEBO VZOREK O 10 GRAMECH ZA 69 KČ (PŮVODNÍ CENA 104 KČ). Ještě letos by měl farmář provést další sklizeň tohoto čaje. Pokud bude možnost koupě více oxidované varianty tohoto čaje, určitě jej zakoupíme. Cena za více oxidovaný čaj bude ta, co je uvedena v závorce jako cena původní.

 

 

 

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook