Milky Jinxuan oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Milky Jinxuan oolong

Kultivar: Jinxuan (Tai cha č. 12)

Datum sběru: listopad 2022

Popis čaje: Znám také pod názvem Zlatá lilie, nebo jako Mléčný oolong. Jinxuan je název nejen pro čaj, ale zejména pro čajový kultivar, který byl vypěstován na Taiwanu (registrován v roce 1981 pod číslem 12).

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně. Pochází z Lishanu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1600 m.n.m.

Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

Mléčné oolongy jsou velice populární pro jejich výraznou, sladkou vůni a chuť. Mnohdy se však jedná o levnější čajové kultivary. Mnohdy o čaj dovezený na Taiwan z jiných čajových zemí. Na Taiwanu se poté v době zpracování čaje přidává mléčná esence.

Tohle není ale případem tohoto čaje (jedná se o čaj našeho farmáře, od kterého můžete vyzkoušet i klasický Jinxuan oolong). Náš farmář ve spolupráci s nejmenovanou taiwanskou univerzitou vytvořili přípravek, kterým zalévají čajové keře. Zjednodušeně řečeno. Čajové keříky díky tomu absorbují mléčnost již při růstu keřů. Ta pak zůstává v listech i při jejich sběru a hlavně, po přípravě čajového nálevu.

Čaj doporučujeme popíjet ve stylu Gong Fu Cha nebo ve Zhongu (Gaiwanu). Touto přípravou připravíte čtyři až šest nálevů.


 

 

 

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook