Oriental Beauty | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Oriental Beauty

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: červen 2022

Popis čaje: Tento čaj pochází ze severní části ostrova Taiwan. Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko městečka Beipu v kraji Hsinchu. Nadmořská výška plantáží je okolo 500 metrů. Městečko Beipu je považováno za jednu z nejlepších lokalit pro pěstování tohoto druhu čaje.

Jedná se o více oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 70 - 80%.

Barva nálevu má jantarově oranžovou barvu. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (po zralém ovoci). Dozvuk je delší, sladce medový.

Charakteristika čaje: Jedná se o výjimečně dobrý čaj, který je znám zejména pro svoji přirozenou a charakteristickou chuť. Pro tento čaj se používá spousta názvů. Mezi nejznámější patří Oriental Beauty, Baihao oolong, Orientální kráska, Kráska z východu, Dong Fang Mei Ren. Oblast pěstování tohoto čaje je velká. Zahrnuje oblasti v okolí měst Hsinchu, Beipu, Ermei, Taoyuan a Miaoli. Na mnoha místech Taiwanu, ale i v zahraničí se vyrábí velké množství napodobenin tohoto čaje.

Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

 

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook