La La Shan oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

La La Shan oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: listopad 2023 (zimní sklizeň)

Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Tento výjimečný čaj byl sbírán a zpracován v La La Shanu (拉拉山) v nadmořské výšce okolo 1800 metrů. La La Shan najdeme v kraji Taoyuan (Fuxing District). Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s ovocnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, hladká, svěží s bohatou sladkou a ovocnou chutí. Převládají velmi příjemné broskvové tóny. Ty jsou velmi líbivé. Vydrží poměrně dlouho i v dozvuku. Čajové plantáže v La La Shanu jsou svojí rozlohou poměrně malé. Pěstování čaje se zde věnuje jen velmi málo farmářů. Nicméně čaje z této oblasti jsou považovány za jedny z nejlepších na Taiwanu. Mohou skvěle konkurovat i čajům, které se sklízejí ve vyšších polohách (Lishan oolong, Cuifeng oolong, apod.). Pro mnohé je čaj La La Shan dokonce tím nejlepším možným taiwanským oolongem vůbec.

 

Doporučený způsob přípravy: Čaj La La Shan oolong patří mezi vysoce kvalitní čaje. Abyste si chuť tohoto čaje vychutnali co nejvíce, doporučujeme jeho přípravu a následné popíjení v Gaiwanu (Zhongu) nebo v menší konvičce. Do vyhřáté konvičky (gaiwanu) o objemu 150 ml vložte 4-6 gramů sypaného čaje. Lístky v konvičce zalejte vodou o teplotě 90-100 stupňů. Ihned slejte. Jedná se o tzv. nultý nálev, který se běžně nepije. Slouží k oživení čajových lístků. Zalejte opět vodou o teplotě 90-100 stupňů a nechte louhovat 50 - 60 sekund. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Pro každý další nálev dobu louhování prodlužujte o přibližně 10-15 sekund na každý další nálev. Tedy druhý nálev louhujte okolo 60 – 75 sekundy, třetí 70 – 90 sekund… Tímto způsobem přípravy získáte okolo 5 – 8 příjemných nálevů. Zejména druhý až čtvrtý nálev budou těmi nejlepšími.

Příprava čaje v konvici. Tento způsob přípravy je ideální, pokud nemáte příliš času nebo chuti si čaj připravit v malé konvičce (gaiwanu). Do větší konvice o objemu 300 ml vložte 4-6 gramů čaje. Zalejte vodou o teplotě 85 – 90 stupňů a nechte louhovat okolo 2 minut. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Druhý nálev zalejte vodou o teplotě 90 stupňů a nechte louhovat kolem dvou a půl minut. Na třetí nálev použijte vodu o teplotě 90 – 95 stupňů a louhujte okolo třech minut.

Čaje z této oblasti patří mezi méně známé.  Jedná se o velmi kvalitní čaj, který si vychutnáte nejvíce ve svátečních chvílích, kdy budete mít dostatek času si vychutnat jejich vytříbené chutě a vůně.

 
  
Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook