S radostí můžeme oznámit, že nám právě dorazila zásilka čajů z Taiwanu. | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

S radostí můžeme oznámit, že nám právě dorazila zásilka čajů z Taiwanu.

V čerstvých sklizních máme nyní v nabídce tyto čaje (kliknutím na názvy jednotlivých čajů se vám otevře stránka vybraného čaje):

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong   

Čaj byl sklizen 25. dubna. Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. 

Jinxuan oolong

Náš Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu v červnu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1200 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, jemně mléčná, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem a jemnou mandlovou chutí.

 

Milky Jinxuan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v červnu v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

Premium Alishan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu dne 12. května. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný. 

Osmanthus oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu v nadmořské výšce okolo 1600 metrů. Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká, s příjemnými květovými tóny (po květech Osmanthu). Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť osmanthových  květů. V dalších nálevech je intenzita květů menší, více se projevuje chuť oolongových lístků. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení.

Dále dorazilo několik pečených čajů.

Dongding oolong  

Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je středně pečený. Vůně nálevu je výrazná, pečená, nasládlá. Chuť připraveného nálevu je výrazněji pečená, ovocná. Dozvuk je delší, pečený a sladký. 

Dongding Fenghuang oolong

Čaj se pěstuje v okolí vesnice Fénix (Fenghuang) ve výšce okolo 1000 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny).

Dorazil rovněž více oxidovaný oolong, Hong oolong.

Hong oolong  

Kultivar: Qingxin oolong 

Datum sběru: květen 2024 

Čaj byl sbírán a zpracován v Lishanu. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý. 

Z černých čajů nám dorazil Pinglin Hong Cha, který jsme ve stejné sklizni měli již na počátku tohoto roku. Byl však velmi rychle doprodán, tak jsme se rozhodli o jeho dodatečné dokoupení.

Pinglin Hong Cha                                                                                        

Tento černý čaj byl sklizen a zpracován farmářem v červnu roku 2022. Farmář jej poté nechal ‚uležet‘ a až počátkem tohoto roku (leden 2024) provedl konečné pečení a sušení. Čaj je vhodný pro běžné popíjení, je rovněž ideální pro archivaci.

Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně nedaleko městečka Pinglin. Lístky jsou tmavě hnědé, jemně rolované. Barva připraveného nálevu je tmavě oranžová až hnědá. Vůně je velice příjemná, s tóny po zralém ovoci, lehce kořeněná. Chuť připraveného nálevu je plná, po zralém ovoci, medová, lehce kořeněná. Dozvuk je delší, příjemně medový.

 

Věříme, že si z naší nabídky vyberete. Pokud čaje od nás ještě neznáte, můžete si je zakoupit nejdříve jako čajové vzorky, které balíme po 10 gramech.

 

 
detail obrázku


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook