Zásilka taiwanských čajů právě dorazila! | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Zásilka taiwanských čajů právě dorazila!

Tak je to tady! Čaje z letošních zimních sklizní právě dorazily. Ano. První zimní sklizně probíhají na Taiwanu v říjnu. Můžeme s radostí říci, že nám právě dorazilo několik čajů z těchto sklizní.

V zásilce je i několik čajů sklizených v září a jeden z jarní sklizně. Tento čaj totiž ještě v době zasílání zásilky do České republiky nebyl sklizen. Tak jsme tento čaj zakoupili v jarní sklizni, která je ale vynikající!

 

Které čaje máme tedy v nabídce v čerstvých sklizních? Jedná se o tyto čaje:

 

Si Ji Chun - Four Season Spring oolong  

Čaj byl sklizen 23. října. Připravený nálev má zlatavou až světle zelenou barvu. Vůně je plná, květinová. Chuť nálevu je svěží, lehce květinová, hladká, příjemně sladká s výrazným intenzivním, příjemně osvěžujícím dozvukem. Velmi příjemný na popíjení. Chutí vzdáleně připomíná čínskou Tie Guan Yin. Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. 

 

Milky Jinxuan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m dne 7. října. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

 

Premium Alishan oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu dne 10. října. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný. 

 

Shanlinchi oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 21. října. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajová plantáž se nachází v oblasti Long Feng Shan (oblast Shanlinchi) ve výšce okolo 1650 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem.

Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití. 

 

Cuifeng oolong  

Čaj byl sbírán a zpracován ručně 18. října. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Čajové plantáže nalezneme v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně zlatá až žlutá. Vůně je svěží, ovocná, plná. V nálevu vyluhovaného čaje se kloubí chuť příjemně plná, hladká, elegantní, květinová. Oblast plantáží, kde se pěstuje čaj Cuifeng oolong, nalezneme v blízkosti hory Lishan, v kraji Nantou. 

 

Lishan oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně na jedněch z nejvýše položených čajových oblastí ostrova Taiwan (Lishan, oblast Tien Fu) dne 15. října. Plantáže najdeme ve výšce okolo 2200 metrů. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá až medově žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s květinovými tóny. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je delší, velice příjemný, květinový. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec.


 


 


 

Osmanthus oolong

Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu v nadmořské výšce okolo 1600 metrů 1.října. Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká, s příjemnými květovými tóny (po květech Osmanthu). Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť osmanthových  květů. V dalších nálevech je intenzita květů menší, více se projevuje chuť oolongových lístků. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení.

 

La La Shan oolong                                                                                                     

Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně dne 20. května. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Tento výjimečný čaj byl sbírán a zpracován v La La Shanu v nadmořské výšce okolo 1800 metrů. La La Shan najdeme v kraji Taoyuan (Fuxing District). Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s ovocnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, hladká, svěží s bohatou sladkou a ovocnou chutí. Převládají velmi příjemné broskvové tóny. Ty jsou velmi líbivé. Vydrží poměrně dlouho i v dozvuku. Čajové plantáže v La La Shanu jsou svojí rozlohou poměrně malé. Pěstování čaje se zde věnuje jen velmi málo farmářů. Nicméně čaje z této oblasti jsou považovány za jedny z nejlepších na Taiwanu. Mohou skvěle konkurovat i čajům, které se sklízejí ve vyšších polohách (Lishan oolong, Cuifeng oolong, apod.). Pro mnohé je čaj La La Shan dokonce tím nejlepším možným taiwanským oolongem vůbec.

 

Dongding Fenghuang oolong

UPOZORNĚNÍ: Tato sklizeň byla zpracována 17. října synem původního čajového mistra. Čaj se pěstuje v okolí vesnice Fénix (Fenghuang) ve výšce okolo 1000 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny).

 

Tyto čaje byly sklizeny v září:

 

Red oolong  

Pěstuje se v okolí města Taidong. Jedná se o silně oxidovaný (80%) a jemně pečený čaj. Barva nálevu je tmavě červená až hnědá. Vůně připraveného nálevu je plná, sladká, ovocná s medovým nádechem. Chuť čaje je pak hladká s vyzrálou ovocnou až medovou chutí. Dozvuk je velice příjemný, projevují se plné medové tóny. Způsob zpracování umožňuje to, aby byl čaj skladován po delší dobu jako čaj archivní. Je dobré vyzkoušet tento čaj přípravou i ve vodě studené (macerátem). 

 

Gaba Tea

Čaj pěstovaný a zpracovaný v okolí města Mingjian. Nadmořská výška je okolo 400 metrů. Čaj je více oxidovaný (okolo 65%) a jemně pečený (10%) sbíraný strojově. Náš farmář dbá o to, aby péče o čajové keře i pozdější sběr a zpracování splňovaly ty nejvyšší požadavky na kvalitu čaje (organic tea). Barva nálevu je tmavě hnědá. Vůně nálevu je velmi příjemná, ovocná (meruňky, zahradní ovoce), sladká. Chuť nálevu je plná, ovocná po meruňkách a zahradním ovoci (ostružiny, maliny). Dozvuk je déle trvající s příjemnými ovocnými tóny. Gaba pomáhá mimo jiné při problémech s vysokým krevním tlakem, zabraňuje křečím, pomáhá při bolestech hlavy, zlepšuje koncentraci.

 

Pokud čaje od nás ještě neznáte, můžete si je zakoupit nejdříve jako čajové vzorky, které balíme po 10 gramech.


 
detail obrázku


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook